Od kilku miesięcy zagraniczne media przekonują, że Mercedes pracuje nad modelem S-klasa w wersji kabriolet. Teraz to już pewne, ponieważ niemiecki producent ostatecznie potwierdził te informacje na ostatniej konferencji prasowej. Mercedes pokazał, także pierwsze wizualizacje nowego nadwozia swojej flagowej limuzyny.

Flagowa limuzyna Mercedesa w wersji kabriolet osiągnie sukces rynkowy?

D tej pory Mercedes nie opublikował oficjalnych zdjęć, a wybrane wizualizacje projektu. Ostatecznie potwierdziło się jednak, że prace nad modelem S w wersji Cabrio zostały rozpoczęte. Eksperci podkreślają, że to dość odważne posunięcie ze strony niemieckiego producenta, ponieważ do tej pory S-klasa była wyłącznie klasycznym sedanem lub wersją coupe (mowa o W124 lub zaprezentowanym miesiąc temu podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie nowego modelu S-klasa Coupe).

Branża dość szybko odpowiedziała na zapowiedź modelu Cabrio, spekulując, że Niemcy wprowadzą do oferty także konstrukcję nadwozia combi, ale tych informacji nie potwierdził producent. Na razie wiadomo, że S-klasa Cabrio ma nawiązywać bezpośrednio do wersji Coupe, której premiera została zaplanowana na początek przyszłego roku.

Potwierdziły się informacje, że Mercedes S Cabrio zostanie wyposażony w miękki dach. Pozostałe dane to tylko spekulacje, bo niemiecki producent nie zdradził podstawowych informacji na temat przyszłej konstrukcji. Więcej informacji na temat tego modelu już niebawem na łamach naszegoportalu.