Jazda autem to prawdziwa atrakcja dla prawdziwego motomaniaka. Jeszcze lepiej, jeśli poza znaczną mocą umieszczoną pod maską, dysponowany przez nas wózek wyróżnia się również oryginalnym designem. W tym zakresie z pomocą przybywa nam tuning optyczny.

Ze wszystkich sposobów w arsenale tuningowym podstawowe wyniki można uzyskać za pomocą alufelg. Po zastosowaniu trafnych alufelg samochód może osiągnąć style takie jak niekonwencjonalność, klasyka lub cech sportowych.

Sektor kół aluminiowych jest wyjątkowo obfity w wybór odmian, od typowych pięcioramiennych po odlewy z wieloma futurystycznymi liniami ramion.

Jak dobrać odpowiednie felgi do auta?

Dobranie właściwego typu felgi do typu nadwozia auta nie narzuca konieczności posiadania dobrej wyobraźni czy wyczucia artystycznego, dlatego, że każdy poważny wytwórca podsuwa interesujące akcesorium w postaci konfiguratora felg. Taka wirtualna przymierzalnia to pomocny sposób na zbadanie jak nowe alufelgi będą zgrywały się z naszym pojazdem.

Zasadniczym przedmiotem przy dobieraniu kół aluminiowych, które mają zmodyfikować estetykę zewnętrzną, jest ich średnica. Zwiększona średnica obręczy to bardziej wzmocniony rezultat finalny. Dopasowując wielkość obręczy niepodważalnie powinno się wspomagać możliwościami technicznymi tuningowanego pojazdu i komfortem jazdy. Zainstalowanie felgi o większej średnicy od zaprojektowanych pierwotnie wiąże się m.in. z wymogiem zastosowania ogumienia o zredukowanym profilu, co nie jest nadto wskazane na naszych wyboistych ulicach.