Fiat wprowadza do swojej oferty odświeżony model 500 – tym razem to 500 L Beats Edition. Producent oczekuje, że nowe dodatki do nadwozia i nieco mocniejsza jednostka napędowa znajdą swoich nabywców jeszcze w I kw. tego roku.

Nowy – stary Fiat 500 L BE

Fiat 500 L Beats Edition ma cieszyć się szczególnym uznaniem wśród fanów zaawansowanych systemów audio. Poza wrażeniami dźwiękowymi, nowy Fiat 500 L BE niesie ze sobą szereg wizualnych dodatków i rozszerzeń, dzięki czemu auto prezentuje się nieco inaczej. Samochód został polakierowany na srebrny mat, który ma kontrastować z licznymi elementami pokrytymi czarną, połyskliwą perłą. Fiat nie zapomniał także o charakterystycznych, czerwonych zaciskach oraz dodatkach we wnętrzu.

Nowy Fiat 500 Beats Edition został wyposażony w jeden z 2 dostępnych jednostek napędowych – 1,4 oraz 1,6 (odpowiednio T-Jet oraz MultiJet w wersji II). Wersja z silnikiem diesel’a ma być oszczędna, spalanie średnio na poziomie 4,6 litra na 100 kilometrów – do dyspozycji kierowcy będzie także 320-nanometrowy moment obrotowy i 120 KM. Samochód ma przyspieszać do 100 km/h w czasie blisko 11 sekund.

Silnik benzynowy to już tylko 215 Nm oraz spalanie na poziomie prawie 7 litrów na 100 km. Samochód z jednostką benzynową ma być nieco szybszy, pierwsze 100 km/h osiąga w czasie nieco ponad 10 sekund. Cena auta nie jest na razie znana.