Do sieci trafiły już pierwsze oficjalne fotografie. Wiemy jak będzie wyglądało nowe BMW serii 2 Active Tourer. Eksperci przekonują, że to kolejna przełomowa konstrukcja bawarskiego producenta – opinia publiczna nie wydaje się jednak podziwiać tego entuzjazmu. Warto było czekać?

Nowe auto dla rodziny. BMW zmienia strategię?

Nowe BMW z serii 2 Active Tourer ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie na miejskie samochody dla całej rodziną. Warto zaznaczyć, że nowa konstrukcja posiada napęd na przednią oś. Stosunkowo niewielki hatchback zaskakuje bardzo solidnym wykonaniem oraz nieprzeciętnym wyglądem zewnętrznym.

BMW przekonuje, że auto będzie można dowolnie konfigurować – wiemy już m.in, że do dyspozycji potencjalnych klientów będzie pakiet M Sport, który rozszerzy linię o zestaw aerodynamicznych elementów – auto w tym wydaniu będzie niższe o 10 milimetrów, a tradycyjne obręcze zostaną zamienione na te o wielkości 18 cali.

Niemiecki producent podaje, że w gamie silników pojawią się wersje 3 oraz 4-cylindrowe. Najsłabszy będzie 1,5-litrowy silnik trzycylindrowy – 136 KM i spalanie na poziomie niespełna 5 litrów na 100 km. Dalej BMW proponuje silnik diesla 150 KM (2,0 l) oraz jednostkę benzynową o mocy 231 KM (2,0 l). Oferta silnikowa ma za jakiś czas zostać rozszerzona o kolejne propozycje, tj. 3 diesel’e oraz 2 benzyny. Cena BMW z serii 2 Active Tourer nie jest na tę chwilę znana.