Cadillac opublikował komunikat, w którym przekonuje, że na rynku pojawi się model ATS w wersji long, ale tylko dla chińskich konsumentów. To kolejny przykład, który dowodzi, że dziś to producenci motoryzacyjni dostosowują się do oczekiwań kierowców, a nie odwrotnie.

ATS-L – przedłużona wersja popularnego modelu Cadillaca

Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu chińscy konsumenci nie byli rozpieszczani przez rynek motoryzacyjny, Ich ekspansywna gospodarka staje się coraz większym źródłem sprzedaży, a kolejne wersje nadwozia i modele tworzone są specjalnie dla nich. Rosnące zapotrzebowanie dostrzegli także amerykańscy producenci – Cadillac zdecydował się, że niebawem wprowadzi na rynek model ATS w wersji Long. Warto wspomnieć, że nie tylko Amerykanie dostrzegli trend na rynku tworząc przedłużoną wersję bazowego modelu. W tej chwili w Azji doskonale sprzedają się m.in. BMW z serii 3 Li, a także Audi A4L oraz kilka innych. Niebawem na rynku chińskim ma pojawić się także C klasa Mercedesa – także o przedłużonej linii nadwozia.

Udało się nam ustalić, że nowy Cadillac ATS-L ma być produkowany w mieście Szanghaju w miejscowych fabrykach GM. Samochód ma pojawić się w sprzedaży w połowie tego roku. Pod maską – dwa nowe silniki benzynowe: 3,6 l V6 (320 KM) oraz 2,5 l (200 KM).