NOKIAN TYRES jest to fiński producent, który specjalizuje się przede wszystkim w produkcji opon zarówno do samochodów, ciężarówek, jak i rowerów czy busów. Przedsiębiorstwo to zostało założone w 1988 roku, od tamtego czasu cieszy się ogromną popularnością. Pierwsze opony natomiast zostały wyprodukowane w 1932 roku. Aktualnie firma ta jest liderem wśród sprzedaży opon pneumatycznych.

Popularne opony samochodowe

Opony Nokian Weatherproof (do obejrzenia w tym sklepie) cechują się otwartymi kanałami, które znajdują się między centralnymi klockami – element ten zdecydowanie zwiększa przyczepność opon w ekstremalnych, zimowych warunkach. Kanały te zachowują się również idealnie podczas jazdy na mokrych terenach. Skutecznie wypychają wodę i błoto pośniegowe zarówno z opony, jak i z drogi. Opony zostały uzupełnione przez rowki, które mają za zadanie odprowadzić wodę oraz błoto. Elementy klinowe między klockami środka oraz barku tejże opony zdecydowanie są w stanie wzmocnić poczucie prowadzenia samochodu, które będzie niesamowicie precyzyjne. Klocki klinowe bieżnika przypominają swoim kształtem ostrze siekiery, dzięki czemu gwarantują one stabilne trzymanie się drogi, która jest pokryta maksymalnie śniegiem. Trzeba również przyznać, że rzeźba bieżnika jest bardzo wytrzymała, dlatego właśnie spełnia określone funkcje, takie jak: zapewnia doskonałą przyczepność na mokrych drogach. Jak wynika z wielu testów – opona Nokian Weatherproof cechuje się lekkim toczeniem. Sztywne klocki barku opony są w stanie zapewnić maksymalną stabilność prowadzenia auta – również przy wysokich prędkościach. Opony zostały wykonane tak, aby były przystosowane do ciężkich warunków, które panują na trasach.

Opony, które są wysokiej jakości

Nokian to najszybsza i najbardziej stabilna opona w teście – tak uważają profesjonalni kierowcy. Model Nokian Weatherproof został zwycięzcą w teście przeprowadzonym przez brytyjski magazyn motoryzacyjny – „Auto Express”. Według tego magazynu opony te są wyjątkowe i doskonale sprawdzą się na powierzchni pokrytej zarówno lodem, jak i śniegiem. Opony te wygrały również test niemieckiego kanału telewizyjnego VOX w jego magazynie motoryzacyjnym „Auto Mobil” w 2015 roku. Ten test wykazał, że opony te doskonale hamują podczas ciężkich warunków atmosferycznych. Opona ta idealnie sprawdzi się podczas każdej pogody, ponieważ ma najkrótszą drogę hamowania. Opony Nokian Weatherproof charakteryzują się tym, że kierowcy, którzy z nich korzystają czują się podczas jazdy niesamowicie bezpiecznie oraz komfortowo. Nowa opona zimowa Nokian WR D4 jest szczególnie polecana podczas srogich zim. Jest ona odporna na szybkie zużycie – co z całą pewnością jest dużą zaletą. Część środkowa opony jest szyta na miarę, dzięki czemu cechuje się ona doskonałą przyczepnością w zimie. Sztywność opon odpowiada za to, że jazda jest bardzo stabilna oraz zrównoważona.

Opony Nokian Weatherproof gwarantują bezpieczeństwo przez całą jazdę samochodem. Cechują się tym, że można je używać dokładnie przez cały rok – zarówno w zimie, jak i w lecie.